Окружний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»)

24 квітня 2019 року на базі опорного закладу «Краковецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Романа Шухевича» було проведено окружний  етап  Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри  «Сокіл» («Джура»),  у якому взяло участь 8 команд:  «Краковецькі козаки» з опорного закладу, «Отамани» з Яворівської гімназії  ім. Осипа Маковея, «Хортиця» з Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, «Віжомлянка» з Віжомлянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. І. Севери – ДНЗ», «Нащадки козаків»  з Любинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, «Орлята» з Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 ім. Т. Шевченка», «Козацька рада» з Рогізненського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів  – ДНЗ», а також  рій з Наконечнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів. З метою сприяння організації роботи з патріотичного виховання дітей та молоді на прикладі історичних подій становлення Української державності, героїки українського козацтва вже п’ятий рік поспіль організовується ця захоплива гра на теренах Яворівщини.  Згідно рекомендацій Міністерства освіти і науки України від 17.02.2015 року № 1/9-78, Типових правил та умов проведення змагань і конкурсів шкільного, І (районного (міського) етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура») від 20.02.2018 р.     № 15-А освітні заклади на належному рівні підготували своїх вихованців до конкурсів гри.

На урочисте відкриття прибув начальник відділу освіти Яворівської райдержадміністрації  Байда В. П., який наголосив на сьогоднішній ситуації в Україні, коли ми у своїй державі змушені захищати кордони, боронити рідну землю  від навали чужинців. А це «під силу тільки відважним, морально та фізично загартованим  громадянам.  Підготовка і проведення військово-патріотичної гри  – вагомий фактор формування особистості представників нової генерації українців, майбутніх захисників своєї держави. Перемоги прагнуть усі, але переможцем стає найдостойніший». Очільник побажав учасникам успіхів та здобутків.

Директор опорного закладу «Краковецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Романа Шухевича» Кропивницький М. С. привітав гостей, звернувши увагу на те, що місце проведення гри є особливим, адже тут зростав і гартував свій дух в дитинстві майбутній  головнокомандувач УПА генерал-хорунжий Роман Шухевич, який до того ще й був великим спортовцем і пластуном. Окружний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри  «Джура»  присвячений  вшануванню пам’яті Героя України, легендарного Провідника  – Романа Шухевича. Цей вишкіл традиційно проводиться упродовж декількох років завдяки сприянню і підтримці відділу освіти Яворівської райдержадміністрації.

Серед видів змагань  були: конкурс строю та пісні «Впоряд», «Стрільба з пневматичної гвинтівки», «Перетягування линви», конкурс інтелектуальної творчої гри-вікторини «Відун», «Рятівник». Кожен рій показав свою вправність, фізичну та стройову підготовку, навики з надання першої долікарської допомоги та транспортування потерпілого. Загальнокомандну перемогу вибороли «Отамани» з Яворівської гімназії  ім. Осипа Маковея. Друге призове місце посіли «Орлята» з Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 ім. Т. Шевченка». Однакову кількість балів набрали «Краковецькі козаки» та команда «Хортиця» з Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, які розділили третє призове місце.

Успішно справилися із суддівськими обов’язками  учасники АТО, офіцери   – Маслюк В. В. та Кропивницький Т. М., патронажна медсестра Краковецької АЗПСМ Нога Н. Д. Їм допомагали в організації та оцінюванні конкурсів вчителі: Живицький С. В., Юськевич Н. Я., Світлак Я. Й., Лопачак М. Є., Гудошнікова Н. М., Чолач О. З., Вербенець М. М., Якимець І. І., Бісик Б. М., Мусянович С. М., Лесяк О. В., Тучапська О. І.

Методист відділу освіти Яворівської райдержадміністрації Флис Б. В. подякував усім присутнім на цьому дійстві. «Тут  зібралася  свідома та відповідальна учнівська молодь, яка вже є взірцем у своєму освітньому закладі. Це  активні, розумні, відповідальні, з високою самосвідомістю школярі.  Переможець окружного етапу візьме участь у фіналі гри, який буде проходити на території Яворівського національного природного парку  –  відпочинковому осередку «Верещиця». У змаганнях візьмуть також  участь лідери Яворівського осередку НСО «Пласт».