Інструктивні матеріали щодо організації та проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики 2019-2020 н. р.

Інструктивні матеріали щодо організації та проведення

ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики

2019-2020 н. р.

17 листопада 2019 року

Пояснювальна записка

 

 1. Другий етап олімпіади проводиться серед учнів 8,9,10,11 класів.
 2. Проте учні молодших класів можуть виступати за старші класи.
 3. Завдання для всіх учасників єдині, незалежно від класу, в якому вони навчаються.
 4. Час проведення олімпіади – 4 години.
 5. Олімпіада буде проведена в онлайн-режимі за адресою https://school.algotester.com.
 6. Реєстрація учнів для участі в олімпіаді відкрита з 00 4 листопада до 23.00 16 листопада на сайті Algotester.com. Реєструватися учні повинні самостійно на сторінці за посиланням https://school.algotester.com. Районна олімпіада 2019.

Просимо забезпечити, щоб під час реєстрації учасників були вказані правильні ПІБ кирилицею!!!.

Підтверджувати участь учнів будуть працівники інституту.

 1. Початок олімпіади о 10.00. Завдання будуть розіслані координаторам олімпіади о 30. Їх треба буде роздрукувати. Учням завдання будуть доступні лише в паперовому вигляді.
 2. Учасники не будуть бачити текстів своїх програм на сторінці. Це вирішить проблему доступу до текстів програм іншим учасникам.
 3. Учасникам забороняється використання мобільних гаджетів та мережі Internet для спілкування, пошуку інформації.
 4. Виконані завдання учень надсилає для тестування на сайт, а вердикт системи та кількість набраних балів будуть доступні на сайті в межах однієї хвилини.

Система тестування розв’язків учасників передбачає використання таких мов програмування:  С++,   Java,   Pascal,   C#,   Python.

 1. Відповідно, для якісного проведення змагань на місцях необхідно встановити такі середовища розробки програмного забезпечення: Visual Studio, Borland Pascal, Free Pascal, Lasarus, Delphi та Eclipse, Pyton.
 2. Надісланий учнем розв’язок перевіряється на передбаченому автором задачі наборі тестів. Відповідно до кількості правильно пройдених тестів учасник отримує деяку кількість балів. Для кожної задачі можна надсилати довільну кількість розв’язків. Зараховується той, що набрав найбільшу кількість балів. Проте, сумарна по всіх задачах кількість спроб учасника не повинна перевищувати 47.
 3. Учасники будуть бачити свої результати, а також турнірну таблицю учасників свого району, міста чи ОТГ.
 4. Організатори зможуть побачити результати учасників свого району, міста чи ОТГ на сторінці будь-кого зі своїх учасників.
 5. Переможці олімпіади визначаються окремо по чотирьох паралелях: 8 клас, 9 клас, 10 клас, 11 клас.
 6. До участі в ІІІ етапі олімпіади допускаються по одному представнику з кожного класу (11, 10, 9 кл. – три учні) та додатково згідно рейтингу.
 7. Учні молодших класів можуть виступати за старші класи.
 8. ІІІ етап олімпіади буде проведено у вигляді практичного туру за єдиними завданнями для всіх учнів. Учасникам будуть надані для роботи лише вказані в п.4 середовища програмування.
 • Після завершення олімпіади того ж дня о 18:00 на сайті com буде онлайн версія змагань для усіх бажаючих. Назва змагань Тренування. Районна олімпіада 2019.

 

Увага!

Методист районного методичного кабінету Романів О.М. особисто, на основі заявок зі шкіл, має внести дані про зареєстрованих учасників у форму, надану ЛОІППО. Тому прошу надіслати в електронному вигляді заявки про участь учнів у ІІ етапі олімпіади з інформатики, де чітко і правильно вказати:

 1. навчальний заклад
 2. прізвище, ім’я, по батькові учня
 3. дату народження
 4. клас, в якому навчається
 5. клас, за який виступає.

 

Тільки тих учнів будуть підтверджувати в ЛОІППО.

Додаток 2

ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій

2019-2020 навчальний рік

23 листопада 2019 року

Пояснювальна записка

 1. Другий етап олімпіади проводиться серед учнів 9,10,11 класів.
 2. Завдання диференційовані: окремо для 9 та 10-11 класів.
 3. До початку олімпіади на всіх комп’ютерах учасників має бути встановлене програмне забез­пе­чення для виконання завдань олімпіади. Це програмне забезпечення представники організаційного комітету встанов­лять у теках, недоступних учасникам для внесення змін, але доступних для зчитування. Вказані теки не мають містити ніякої іншої інформації, крім узгодженої з журі (електронна копія порядку проведення тощо). Ще одну теку на жорсткому диску ПК, доступну учаснику для запису, призначено для збереження роботи учасника. Решта тек на жорсткому диску ПК мають бути недоступними учаснику навіть для перегляду.
 4. Завдання туру – практичне завдання на використання офісних інформаційних технологій, що вивчається в курсі «Інформатика» (крім програмування на VBA).
 5. Заготовки до комплексного завдання будуть виставлені на сайт inflviv.ucoz.ua о 9.30 23 листопада 2019 року
 6. Завдання розраховане на 4 години, формулюється як тематично цілісне і складається з 4 задач, які виконуються в середовищах MS Word, MS PowerPoint, MS Excel та MS Access.
 7. Результатом роботи учасника є загальна сума балів за кожну виконану задачу.
 8. Учасникам забороняється використання VBA та програмних засобів, які не вказані у завданні. Файл-розв’язок не повинен містити копії змісту файлів-зразків (наприклад учаснику надано файл-зразок у вигляді скріншоту сторінки текстового документа, і учасник здав на перевірку копію цього скріншоту у файлі-результаті).
 9. Переможці олімпіади визначаються окремо по кожній паралелі: окремо 9 клас, 10 клас, 11 клас.
 10. До участі в ІІІ етапі олімпіади допускаються учні 9, 10, 11 класів (три учні) та додатково згідно рейтингу.
 11. Учні молодших класів можуть виступати за старші класи.