Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Учитель року предметів духовно-морального спрямування»

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ОСТРОЗЬКА АКАДЕМІЯ»

НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКА ЛАБОРАТОРІЯ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ЕТИКИ,

ПСИХОЛОГІЇ ТА ПЕДАГОГІКИ НаУ ОА

 

ПОЛОЖЕННЯ

 

про проведення Всеукраїнського фестивалю-конкурсу

«Учитель року предметів духовно-морального спрямування»

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Учитель року предметів духовно-морального спрямування» (далі – ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС) відбувається щороку в Національному університеті «Острозька академія».

1.2. Засновник та організатор ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ – науково-дослідницька лабораторія християнської етики, психології та педагогіки Національного університету «Острозька академія».

1.3. З метою розширення географії ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ, організатори мають право пропонувати долучатися до його проведення, як співорганізатори, органам управління освіти різних рівнів та областей України; звертатися за підтримкою у проведенні ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ до уповноважених центральних органів виконавчої влади у галузі освіти, творчих спілок, профільних асоціацій, інших установ, організацій та приватних осіб у межах чинного законодавства. У випадку отримання такої підтримки організатори залишають за собою право поширювати подальшу інформацію про ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС із зазначенням у матеріалах відповідних співорганізаторів, спонсорів, інформаційних партнерів тощо.

 

ІІ. МЕТА ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

2.1. ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС має на меті привернути увагу українського суспільства до вихователя, вчителя, викладача, який викладає предмети духовно-морального спрямування, сприяти його професійному становленню, обміну досвідом, зростанню професійної майстерності. Результатом зростання професійної майстерності педагога стане удосконалення духовно-морального виховання дітей та молоді, успішна розбудова українського суспільства на засадах духовності й моралі.

 

ІІІ. УЧАСНИКИ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

3.1. До участі у ФЕСТИВАЛІ-КОНКУРСІ запрошуються вихователі дошкільних закладів, вчителі загальноосвітніх шкіл, викладачі професійно-технічних і вищих навчальних закладів України, які викладають предмети духовно-морального спрямування, а саме: «Етика», «Основи християнської етики», «Християнська етика в українській культурі», «Етика: духовні засади», «Людина і світ», «Людина і суспільство», «Релігієзнавство», «Історія релігії», «Філософія релігії», «Психологія релігії» та ін.. або цікавляться проблемами духовно-морального виховання дітей та молоді  (далі – УЧАСНИКИ).

Запрошуються також вчителі загальноосвітніх шкіл України з основ наук, що інтегрували предмети духовно-морального спрямування у свій предмет.

3.2. УЧАСНИКИ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ беруть участь у заході на добровільних засадах.

3.3. Участь у ФЕСТИВАЛІ-КОНКУРСІ безкоштовна.

 

ІV. ОРГАНІЗАЦІЯ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

4.1. Для організації ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ створюється Організаційний комітет та Журі ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ.

4.2. Організаційний комітет визначає правила проведення ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ; формує коло завдань ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ; визначає дату та місце проведення; забезпечує наукову, інформаційну та технічну підтримку; оприлюднює результати (за згоди УЧАСНИКІВ).

4.3. Журі організовує перевірку робіт УЧАСНИКІВ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ, визначає призерів та лауреатів, проводить апеляцію.

 

 1. УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

5.1. Призери ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ визначаються окремо серед: вихователів дошкільних закладів, вчителів загальноосвітніх шкіл, викладачів професійно-технічних і вищих навчальних закладів України.

5.2. Для участі у ФЕСТИВАЛІ-КОНКУРСІ необхідно надіслати заявку, відповідно додатку № 1 до Положення, за 30 днів до проведення ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ на електронну адресу: christian.lab@oa.edu.ua

 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

6.1. Збір та обробка результатів УЧАСНИКІВ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ проводиться відповідно до законодавства України, що регламентує збір та обробку персональних даних. Збору та обробці підлягають прізвища, імена, по-батькові УЧАСНИКІВ, дані про їх навчальні заклади, а також відповіді на завдання ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ.

6.2. Результати ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ та інформація про переможців оприлюднюється на веб-сайтах Національного університету «Острозька академія», органів управління освітою різних рівнів, засобів масової інформації.

 

VІІ. НАГОРОДЖЕННЯ УЧАСНИКІВ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

7.1. Призери ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ отримують дипломи переможців (І, ІІ та ІІІ місце). Всі УЧАСНИКИ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ отримують грамоти лауреатів у різних номінаціях.

7.2. Переможці та всі УЧАСНИКИ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ нагороджуються бібліотечками літератури на духовно-моральну тематику.

 

VІІІ. ФІНАНСУВАННЯ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

8.1. Фінансування ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ здійснюється за рахунок коштів меценатів, спонсорів та інших коштів не заборонених законодавством України.

 

 

КОНКУРСНІ ВИПРОБУВАННЯ ДЛЯ УЧАСНИКІВ

 

XV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу

«Учитель року предметів

духовно-морального спрямування – 2020»

у Національному університеті «Острозька академія»

26-27 березня 2020 року

до “Всесвітнього року Біблії-2020”

 

 

ЗАГАЛЬНА тема 2020 року:

«Земля – наш великий і прекрасний дім, подарований Богом.

Піклуймося про довкілля разом»

 

«Земля і все, що наповняє її, Усесвіт і всі ті, які живуть у ньому, — вони Господні» Псалом 23:1

 

 

для вихователів закладів дошкільної освіти,

для вчителів закладів загальної середньої освіти,

для викладачів професійно-технічних навчальних закладів,

для викладачів вищих закладів освіти:

 

 1. Письмовий тест на знання Святого Письма (учасники пишуть тест під час конкурсу).

 

 1. Демонстрація фрагменту інтегрованого уроку для певного класу (заняття для певного віку дітей / студентів) (за власним вибором із урахуванням загальної теми).

Час для виступу – до 15 хв.

 

 1. Висловити Ваше розуміння щодо відомих біблійних віршів, запропонованих членами журі.

Наводимо приклади таких віршів:

«Промовляє до нього Ісус: Я – дорога, і правда, і життя. До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене» (Ів. 14:6);

«Любов нехай буде нелицемірна; ненавидьте зло та туліться до доброго!» (Рим. 12:9);

«Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа…» (Мт. 28:19) тощо.

Аргументуйте і конкретизуйте біблійні вірші прикладами явищ і подій, життям, поведінкою і діяльністю відомих вітчизняних історичних персонажів чи особистостей сучасності.

Час для виступу: до 5 хвилин.

 

 1. Демонстрація фрагменту уроку (заняття) або виховного заходу: «Творчість на уроці (занятті) духовно-морального спрямування» з використанням музики, співу, гри на музичному інструменті, живопису, рукоділля, власних мультимедійних розробок тощо (на вибір вчителя (вихователя / викладача).

Час для виступу – до 10 хв.

 

 

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ

 

І. Тест на знання Святого Письма учасники фестивалю-конкурсу «Учитель року предметів духовно-морального спрямування» пишуть у Національному університеті «Острозька академія». Учасники, які володіють ПК, виконують тест на комп’ютері. Інші учасники писатимуть традиційно, на аркушах паперу, або їм буде надана допомога для виконання тесту на комп’ютері.

 

ІІ. Щодо завдань фестивалю-конкурсу:

 1. Демонстрація фрагменту інтегрованого уроку для певного класу (заняття для певного віку дітей / студентів) (за власним вибором із урахуванням загальної теми) має на меті продемонструвати фрагменти уроків із основ наук (історія, географія, біологія, література, мови, фізика, хімія, математика тощо), на яких використано матеріал із Біблії. Можна демонструвати уроки предметів духовно-морального спрямування, на яких подано матеріал із основ наук.

Урахування загальної теми конкурсу «Земля – наш великий і прекрасний дім, подарований Богом. Піклуймося про довкілля разом» передбачає використання історій зі сторінок Біблії, що яскраво демонструють Боже творіння.

 1. Демонстрація авторського творчого доробку учителя: фрагменту уроку (заняття) або виховного заходу із використанням музики, співу, гри на музичному інструменті, живопису, рукоділля, власних мультимедійних розробок тощо (на вибір вчителя (вихователя / викладача).
 2. Підготувати монологічне висловлювання (до 5 хв.), у якому відомі біблійні вірші були б епіграфом або підсумком. У виступі слід показати розуміння біблійного вірша, а також конкретизувати його, за необхідності, прикладами явищ і подій, життям, поведінкою і діяльністю відомих вітчизняних історичних персонажів чи особистостей сучасності.

Біблійні вірші будуть запропоновані членами журі учасникам під час конкурсу.

 

ІІІ. Два розгорнуті конспекти (заняття/уроку/практичного заняття та авторського творчого доробку) оформити в редакторі Microsoft Word; шрифт Times New Roman; розмір шрифту – 14; інтервал – 1,0 та надіслати в електронному вигляді на e-mail christian.lab@oa.edu.ua

 

 1. Презентації бажано підготувати в PowerPoint.

 

 1. Подання матеріалів (заняття / урок / практичне заняття та авторський творчий доробок) та заявок на участь у конкурсі – до 01 березня 2020 року.

 

VІ. Всі учасники фестивалю-конкурсу будуть нагороджені грамотами та бібліотечками християнської літератури.

 

VIІ. Переможці будуть нагороджені дипломами та відзнаками.

 

VІIІ. Харчування учасників фестивалю-конкурсу за кошти організаторів.

 

 1. Початок о 10 год. 26 березня 2020 року.

 

 1. Адреса: Лабораторія християнської етики, психології та педагогіки; Національний університет «Острозька академія», вул. Семінарська, 2, м. Острог, Рівненська область, 35 800.

 

XІ. E-mail: christian.lab@oa.edu.ua  Web-site: http://www.oa.edu.ua

 

XІІ. Оргкомітет: тел. 067 104 5737, Власова Світлана Борисівна

 

 

 

ДОДАТОК № 1

до Положення про проведення

Всеукраїнського фестивалю-конкурсу

«Учитель року предметів

духовно-морального

спрямування»

 

Зразок заявки на участь

 

ЗАЯВКА

на участь у XV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі

«Учитель року предметів

духовно-морального спрямування – 2020»

 

№ з/п ПІБ учасника Назва навчального закладу, область Вчитель якого класу / групи Адреса

(домашня або навчального закладу):

вулиця, № буд., село/місто, район, область, індекс

№ тел., e-mail

учасника

1 Ткачук Галина Петрівна Гончарівський НВК «ЗОШ I-IІI ступенів-ДНЗ», Тернопільська область учитель початкових класів та курсу «Основи християнської етики» у 5-7 класах вул. Шевченка, 4

село Гончарівка

Монастириський район

Тернопільська область, 48332

067 376 2552

 

Halyna_04@gmail.com

Дата

 

 Координатор

XV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу

«Учитель року предметів духовно-морального спрямування»,

доктор педагогічних наук, професор

Національного університету «Острозька академія»

Василь Миколайович Жуковський