Екомарафон «Допоможи птахам взимку»

Птахи, в житті нашої планети, відіграють велику та багатогранну роль. Саме тому, щорічно  в зимовий період проходить екомарафон, еколого-просвітницька акція «Допоможи птахам взимку» у Яворівському національному природному парку (складова Міжнародного біосферного резервату «Розточчя») за підтримки Українського Товариства охорони птахів. Безліч людей долучаються до екомарафону. Основною метою є  виховання дбайливого ставлення до природи, а головне, виготовлення та вивішування годівничок та підгодівля птахів.

Із настанням лютих морозів наші маленькі друзі – птахи, котрі прилітають до нас із теплих країв, щоб перезимувати, потребують нашої допомоги. Тому, в  ході екомарафону проводяться екологічні уроки та бесіди, для ознайомлення слухачів із видовим різноманіттям зимуючих птахів, особливостями підгодівлі. Основним практичним завданням є навички підгодівлі зимуючих птахів. Адже, птахам страшний не холод, а голод.

Справжнім подарунком для птахів є годівниці. В ході екомарафону пропонуємо Вам виготовити  годівниці із будь-яких підручних матеріалів з відповідним кормом. Найулюбленіший корм для більшості зимуючих птахів – крихти білого хліба, пшениця, ячмінь, просо, овес, рис. Найуніверсальнішим та найкращим кормом для них є зернята соняшника, які містять велику кількість рослинних жирів і робить його важливим джерелом енергії. Слід пам’ятати і про заборони підгодівлі: не рекомендується годувати смаженою, гострою, кислою та зіпсованою їжею.

Запрошуємо долучитись до екомарафону «Допоможи птахам взимку» усіх небайдужих до долі птахів. Просимо надсилати свої спостереження та фото «гостюючих» птахів у Ваших годівничках на електронну адресу Яворівського національного природного парку yavorivskiynpp@gmail.com, зазначивши в темі «Екомарафон «Допоможи птахам взимку»» до 1 березня 2020 р.

Найактивніші учасники будуть відзначені нагородами.