Конкурс кращий STEM урок

Доброго дня!

Звертаємося до Вас з проханням поширити серед шкіл області оголошення про КОНКУРС НА “КРАЩИЙ ГЕНДЕРНОЧУТЛИВИЙ ОНЛАЙН STEM-УРОК”

Прийом заявок для участі в Конкурсі – до 22 листопада 2020 р. включно.
Деталі про конкурс – у додатку та на сайті  https://stem-lesson.info/

Дякуємо!

З повагою

Юлія Мазурок
Асистентка напряму ДівчатаSTEM
Центру “Розвиток КСВ”

***
КОНКУРС НА “КРАЩИЙ ГЕНДЕРНОЧУТЛИВИЙ ОНЛАЙН STEM-УРОК”

Прийом заявок для участі в Конкурсі – до 22 листопада 2020 р. включно.

22.10 – CSR Ukraine, експертна організація Центр «Розвиток КСВ», UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення завдяки фінансовій підтримці Швеції оголосили старт конкурсу «Кращий гендерночутливий онлайн STEM-урок».

Партнери Конкурсу – Громадська спілка «СТЕМ-КОАЛІЦІЯ» та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Мета конкурсу – допомогти вчительській спільноті популяризувати STEM-освіти онлайн та гендерночутливий підхід, а також мотивувати дівчат до вивчення STEM-предметів.

STEM-урок/заняття – інтегрований урок, який включає дослідницьку, інженерно-технічну діяльність, виконання дослідницьких проєктів тощо

До участі у Конкурсі запрошено вчительську спільноту державних та комунальних закладів загальної середньої, позашкільної, спеціалізованої, професійної (професійно-технічної) освіти, які активно впроваджують інноваційні методики до STEM-навчання, застосовують гендерночутливий підхід в освіті та мають креативні ідеї  для розробки нестандартних рішень, які б сприяли розкриттю потенціалу дівчат .

П’ять переможців отримують грошові призи у розмірі 4 500 гривень кожен.

Подача заявок на сайті – https://stem-lesson.info/

Конкурсна робота повинна включати:
– методичну розробку онлайн уроку/заняття,
– допоміжні матеріали, в тому числі ігри, відео та онлайн-презентацію.

Критерії оцінювання STEM-уроків:
– актуальність обраної теми;
– гендерна чутливість;
– відповідність змісту роботи обраній темі;
– творчий підхід, оригінальність і креативність роботи;
– послідовність, логічність думок;
– доступність використаних матеріалів, обладнання, простота використання іншими представниками вчительської спільноти;
– відповідність підходів до STEM-навчання;
– компетенції, розвитку яких сприяє урок/заняття;
– сприяння подоланню стереотипів у сфері науково-технічних професій.

Етапи проведення конкурсу:

Перший етап (20.10 – 22.11.2020 року) — прийом заявок для участі в Конкурсі;
Другий етап (22.11-7.12.2020) — оцінка робіт та відбір кращих робіт для участі у фіналі;
Третій етап (16.12.2020) — фінал, онлайн-захід – публічний захист кращих робіт, оцінка журі та нагородження переможців Конкурсу;
Четвертий етап (грудень 2020 – червень 2021) – представлення кращих конкурсних робіт у відео-форматі через онлайн-платформу, поширення досвіду учасників конкурсу в ЗМІ.

Більше інформації за посиланням: https://stem-lesson.info/

Довідка:

Всеукраїнський конкурс «Кращий гендерночутливий онлайн STEM-урок»” – це інноваційний підхід до впровадження нових стандартів гендерночутливого викладання STEM-уроків. Вперше Конкурс проводився у 2018 році. За два роки вчительки та вчителі з різних регіонів України запропонували розробку більше 500 індивідуальних та командних уроків. Детальніше – stem-lesson.info

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). csr-ukraine.org

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки». Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

Захід відбувається за фінансової підтримки уряду Швеції.