Відповідно до розпорядження Яворівської районної державної адміністрації від 06.03.2018 року № 167/02-06 «Про проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля” з 15 березня до 5 квітня 2018 року у Котівській ЗОШ І-ІІ ст. імені Михайла Логина були проведені ряд заходів:
- З 19.03 по 23.03 класними керівниками була проведена виховна година «Довкілля починається з тебе ».
- 03 педагог-організатором було проведено інформаційну бесіду «Шкідливість спалювання сухої рослинності».
- 03.2018 р. у Котівській ЗОШ І-ІІ ступенів імені Михайла Логина відбулась акція «Весна днем красна». Учні 5-9 класів разом з вчителем біології Квас Н.М. та вчителем трудового навчання Мацелюх Г.М. прикрасили вікна весняними композиціями. Діти з радістю долучилися до роботи і були дуже задоволені кінцевим результатом.
Мета акції: вчити дітей захоплюватися красою оживаючої природи, розвивати пізнавальні інтереси, вміння помічати зміни в довкіллі, виховувати любов до природи і бережне ставлення до неї.
- Акція «Первоцвіт -2018»
З метою збереження ранньоквітучих видів рослин кожного року у Котівській ЗОШ І-ІІ ст. імені Михайла Логина проводиться екологічна акція “Первоцвіт”. Протягом тижня учні школи разом з вчителем біології Квас Н.М. та вчителем трудового навчання Мацелюх Г.М. ознайомлювались з біологічним різноманіттям первоцвітів, малювали малюнки квітів, плакати «Захистіть первоцвіти» і з гофрованого паперу зробили кошик підсніжників.
29 квітня переглянули презентацію «Перша посмішка весни», а учні 5 класу закликали інших «НЕ РВІТЬ! НЕ ДАРУЙТЕ!Рослини, які цвітуть навесні, завжди привертають до себе увагу своєю красою і тим, що це перші розквітлі рослини після довгої зими. На жаль, часто їх збирають, складаючи у букети напередодні весняних свят. Прикро, що на вулицях, ринках та трасах з’являться продавці червонокнижних весняних квітів. Люди добре знають якої шкоди завдають природі, але, з року в рік цим займаються і, щонайсумніше, вчать цьому своїх дітей.
Первоцвіти – дивовижні рослини, які пристосувались цвісти тоді, коли в лісі на деревах ще нема листя, і кожен теплий сонячний промінчик доходить до самої землі.
Завдання природоохоронної акції “Первоцвіт” – привернути увагу учнів до проблеми охорони ранньоквітучих лісових рослин і спрямувати зусилля учнів на практичні дії щодо захисту первоцвітів.
- 30.03.2018р. у Котівській ЗОШ І-ІІ ст. імені Михайла Логинаучні 1-9 класів разом з вчителями здійснили прибирання території школи. У супроводі класних керівників діти взялися до робочого інвентарю та з ентузіазмом почали прибирати торішнє листя й траву. Кожен учень розуміє, що наша школа – їхня друга домівка, тому щиро прагне зробити територію школи чистою та доглянутою.
Спільна праця на свіжому повітрі об’єднує дитячий колектив у міцну дружню команду. Під час такої суспільно-корисної праці вихованці школи вчаться дбати про довкілля та допомагати один одному. Всі учасники працювали дуже добре. Результатом їх спільних зусиль стала чиста, причепурена територія школита територія біля автобусних зупинок.
Також у школі під керівництвом вчителя біології Квас Н.М. була проведена акція «Сортуй сміття. Зміни цей світ на краще». Діти розповіли про побутові відходи, проблеми їх утилізації, вплив сміття на здоров’я планети і людини, вторинну переробку сміття, її економічне значення.
Наталя Михайлівна розширила знання учнів про шляхи розв’язання проблеми побутових відходів вчила здійснювати пошук інформації у різноманітних джерелах та самостійно приймати рішення. Учні висловлювали свої думки, пропонували власні пропозиції виходу з ситуації, що склалася. Говорили про дбайливе ставлення до довкілля, свого здоров’я і здоров’я планети.
Екологічне виховання молоді – важлива складова загальної освіти й надзвичайно важливий чинник розвитку гуманістичного суспільства. Екологічна освіта повинна бути спрямована на формування екологічної культури і виховання екологічних компетентностей учнів. З юних років важливо закріпити у свідомості кожної дитини, що людина – частина природи, тому від стану природи залежить життя людства.
Найголовніше одне – бажання дітей створити чисте, безхмарне екологічне майбутнє для себе та своїх потомків, замислюватись над тим, яке воно може стати, якщо не докладати зусиль до збереження природи.
Місячник озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля показав, що не потрібно залишатися байдужим та чекати, що хтось прибере замість нас, адже спільними зусиллями можна зробити наші вулиці чистими і комфортними. А висліву «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!» дотримуються не всі і свою актуальність він не втратить ніколи.
Вчитель біології Наталія КВАС
Директор Наталія БУГІЙЧИК