Професійний супровід педагогів – орієнтири зростання…

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.2021 № 476 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» у 2021 році, відділ освіти Яворівської міської ради уклав угоду з КУ ЯМР «ЦПРПП» про проведення курсів підвищення кваліфікації для вчителів, які викладатимуть у 5-11 класах ЗЗСО Яворівської ТГ.

Курси для педагогів працівники центру провели за програмою «Удосконалення професійної діяльності вчителя відповідно до вимог професійного стандарту “Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти”, “Вчитель закладу загальної середньої освіти”, “Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)”.

Акцент було зроблено на підготовці вчителів до роботи в Новій українській школі, яка буде впроваджуватись у 5 класах з 2022 року.  Це продовження нових, цікавих підходів до навчання дітей, які закінчать у червні 2022 року 4 клас і перейдуть в основну школу.

Курси були проведені консультантами КУ ЯМР «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» О. Ковалик, О. Щудлюк, І.  Меленчук, Г.  Романик, О.  Мельнічук, О. Фірчук, О.  Флис,  Л. Дутко та заступниками директорів з навчально-виховної роботи Яворівського ЗЗСО № 2 І. Британ та Дрогомишлянського ЗЗСО Н.Тарабань. Навчання тривало з 11  по 26 листопада 2021 року .

Заняття проходили у цікавій інформативній  формі.  Педагоги отримали відповідну підготовку з актуальних питань в організації освітнього процесу НУШ, виконували вправи щодо відмінностей  традиційної школи та НУШ, складали  плани  впровадження різних компонентів НУШ в освітній процес, практикувалися у створенні освітніх програм, обговорили алгоритм роботи вчителя під час організації формувального оцінювання, техніки та інструменти формувального оцінювання,  діяльнісний підхід як реалізація особистісно-орієнтованого навчання та компетентнісного потенціалу освітнього процесу. З курсантами обговорено загальні та професійні компетентності вчителя відповідно до професійного стандарту та шляхи їх удосконалення, орієнтовний опис професійних компетентностей згідно з кваліфікаційними категоріями педагогічних працівників, здатність отримувати інформацію та оперувати нею по-сучасному, володіння сучасними цифровими технологіями, онлайн-інструментами.

Шлях педагога єдиний – постійно вчитися. Попри це, усі ми – різні, тому спільна творча методична діяльність є важливим  ресурсним наповненням.