Штучний інтелект на службі вчителя

Світ освіти стоїть на порозі кардинальних змін, і семінар-практикум «Штучний інтелект для уроків мови та літератури», який підготувала та провела кандидатка філологічних наук, завідувачка кафедри гуманітарної освіти Львівського ОІППО, авторка посібників і онлайн-курсів для педагогів, Лицареса Гуманної Педагогіки Анна-Марія Богосвятська, став яскравим підтвердженням цього. Цей захід — не просто данина моді, а гостра потреба часу, що засвідчила: майбутнє філології нерозривно пов’язане з інноваційними технологіями.

Учасники семінару, вчителі-практики мовно-літературної галузі та англійської мови, мали змогу не лише обговорити, а й відпрацювати використання ШІ як потужного, але підконтрольного інструменту. Мова йшла про конкретику: візуалізацію ідей зі штучним інтелектом, різноманітність інструментів ШІ на уроках мовно-літературної галузі та англійської мови, розглядали ідеї застосування нейромереж на уроках української мови та літератури, зарубіжної літератури, англійської мови.

Від імені всіх учасників семінару-практикуму висловлюємо глибоку вдячність А.-М. Богосвятській за змістовну, високопрофесійну та надзвичайно актуальну роботу. Цей семінар став не просто джерелом нових знань, але й можливістю для педагогів безпосередньо опанувати інструменти ШІ та зрозуміти механізми їх ефективної інтеграції в навчальний процес.

Консультанти КУ ЯМР «ЦПРПП» Г. Бородіна, Л. Щудлюк