У жовтні в опорному закладі «Івано-Франківська загальноосвітня школа I-III ступенів імені Івана Франка» пройшов місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини». У цьому році місячник присвячений 100-річчю від дня народження видатного українського педагога-гуманіста, письменника В.О. Сухомлинського.
Відповідно до плану місячника була проведена книжкова виставка «Великий педагог, великий Добротворець», на якій представлено улюблені читачами твори В.О. Сухомлинського.
- Літературний вечір «Василь Сухомлинський – красиве і горде ім’я». Учні дізналися про педагогічну діяльність, про його творчий спадок, який є корисний і цікавий для всіх: вчителів, батьків, але передусім – для дітей.(6-8 кл.)
- День бібліотворчості «Читаємо, створюємо, інсценуємо». Цього дня учні читали казки В. Сухомлинського, були самі режисерами і «оживляли» казку за допомогою предметних картин.(3-4 кл.)
- «Наш вернісаж» (виставка малюнків до улюблених казок та оповідань В. Сухомлинського). (2-6 кл.)
- Літературна подорож «Казковий світ Василя Сухомлинського». Діти подорожували у світ казок улюбленого автора. Казки В. Сухомлинського поетичні, щирі, дотепні з глибоким підтекстом; вони пройняті любов’ю до дитини, до рідного краю, ненав’язливо, часом обережним натяком вчать доброзичливості, поваги до старших, розумних та гарних вчинків. (5 кл.)
- Урок доброти «Мудра людина із щирим серцем». Протягом заходу учні слухали цікаву історію творчого портрета Василя Сухомлинського – учителя, творця, відкривача. (2 кл.)
- Позакласне читання «Школа добрих вчинків». Залучення дітей до добрих вчинків через творчість В. Сухомлинського. «Ви живете серед людей. Кожен ваш вчинок, кожне ваше бажання позначаються на людях… Робіть так, щоб людям, які оточують вас, було добре», – писав відомий український педагог і письменник В. О. Сухомлинський. (7 кл.)
- Презентації: «Педагогічна спадщина Василя Сухомлинського», «Серце віддаю дітям» (8 -9 кл.)
Залучаючи дитину до читання, бібліотека не тільки відкриває шляхи до важливих джерел інформації, але й робить значно важливішу справу – сприяє творчій самореалізації особистості. В. Сухомлинський подарував нам цілісну педагогічну систему спрямовану на творчий розвиток дитини… І то вже наше завдання, правильно скористатися нею. Маємо підніматися до неї і серцем, і розумом.