Саме під такою назвою 24 лютого 2021 року для учителів української мови та літератури проведено науково – практичну конференцію. Вітальне слово учасникам виголосили Ольга Фірчук, директор КУ ЯМР «ЦПРПП», та Марія Пономарьова. «Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем своїм живе в душі нашого народу, що ім’я їй Леся Українка. З не такої вже далекої минувшини, протевже мов крізь серпанок легендарності, проступає до нас образ поетеси, образ ніжний і чистий…» – Олесь Гончар. Леся Українка. Ця сильна особистість – приклад величезної сили духу й стійкості.   

Мета нашої конференції:висвітлення актуальних питань лесезнавства в царині історії та теорії літератури, обмін досвідом та ідеями щодо викладання життєпису й творчості Лесі Українки в сучасній школі, а також вшанування пам’яті геніальної української письменниці, перекладачки, фольклористики, культурної  діячки з нагоди 150 – річчя від дня народження. Основними напрями науково – практичних досліджень учителів – словесників були:

1.Біографічні відомості про Лесю Українку: погляд крізь столітт (довідачі:
Зінько Я. М., учитель української мови та літератури Котівського ЗЗСО І – ІІ ступенів імені Михайла Логіна,
Гарбуз Ю. В., учитель української мови та літератури ЧернилявськогоЗЗСО І – ІІІ ступенів імені Теодора Перуна).

2. Поетичне та політичне життя Лесі Українки (доповідачі:
Ліхута О. В., учитель української мови та літератури Яворівського ЗЗСО І – ІІІ ступенів №2,
ЯдлосьН. В., учитель української мови та літератури Свидницького ЗЗСО І – ІІ ступенів).

3. Вивчення життєпису й творчості Лесі Українки в сучасній школ (доповідачі:
Коломієць Г. І., учитель української мови та літератури Яворівської гімназії імені Осипа Маковея,
Роїк В. С., учитель української мови та літератури НагачівськогоЗЗСО І – ІІІ ступенів).

У кінці конференції учасники читали улюблену поезію Лесі Українки.Слід зазначити,  що виступи учителів – словесників були цікавими та науковими, змістовними. Презентації, які підготували учителі української мови та літератури, не залишили нікого байдужим, про що свідчать позитивні коментарі та подяки.

  Марія Пономарьова