Осінь нагадує нам, що кожен листопад нашого життя має свою неповторну красу…
Осінь – час, коли природа стає найкращим художником, створюючи картину, яка зачаровує кожного, хто має щастя поринути в її красу. Саме в цей час, коли дерева вбираються у барви від золотисто-помаранчевих до пурпурних і червоних, Крехівський монастир став місцем, де педагоги Яворівської ТГ занурились у світ освітньо-духовних практик, запроваджених консультантами центру професійного розвитку – Оксаною Ковалик, Наталею Дроф’як, Лесею Гуцовою і Галиною Романик . У цьому затишному місці, оточеному чудовою осінньою природою, вчителі мали можливість залишити щоденну суєту і зануритися в процес самопізнання та особистого розвитку. Семінар-практикум “Мистецтво гармонії в житті: курс ефективного тайм-менеджменту для освітян” став ще однією сходинкою у самовдосконаленні для вчителів, які прагнуть знаходити баланс між роботою та особистим життям.
Ранок у Крехівському монастирі розпочався духовною саморефлексією: літургією та сповіддю.
Отець Петро Майба, голова комісії УГКЦ у справах освіти і виховання, продовжив день для педагогів духовною наукою, розповідаючи про цінності виховання. Він звернув увагу учасників заходу на важливість виховання як центральної складової освіти та наголосив, що освіта не обмежується лише передачею знань, але також має формувати цінності, які керують життям людини. Отець Петро Майба привернув увагу до того, що сучасний освітній процес часто залишає мало часу для виховання індивідуальності та морального розвитку учнів. Він поділився своїм багаторічним досвідом та знаннями про те, як поєднувати навчання з вихованням, а також наголосив на важливості віри та духовності в освітньому процесі. Священник збагатив освітян духовними знаннями та надав інструменти для впровадження духовних цінностей в освітній процес. Його промова стала важливим кроком у подорожі вчителів до вдосконалення себе як педагогів і вихователів. Після духовних роздумів та слів отця Петра Майби, учасники семінару охоче виконували практичну частину зустрічі. Тренінг з тайм-менеджменту став важливим кроком у підготовці вчителів до кращого управління своїм часом, оскільки вони завжди мають багато справ. Цікаві вправи допомогли вчителям краще розуміти, як вони витрачають свій час і як ним краще управляти, зокрема, як враховувати особливості педагогічної професії. Розвинуті навички тайм-менеджменту можуть суттєво полегшити їхню роботу і дозволити більше уваги приділяти важливим аспектам освіти та виховання.
Завершуючи день, учителі освітніх закладів Яворівської ТГ мали змогу насолодитися чудовим концертом, виконаним освітянським ансамблем «Oswita Band», який співав духовні пісні, що проникали в серця присутніх. Акустика залу Креховського монастиря створювала неповторну атмосферу, де кожна нота і кожен словесний образ лунали чисто та зворушливо. Присутні були зачаровані музичною магією, яка пронеслася навколо них, заповнюючи їх душі глибоким спокоєм і внутрішньою гармонією. Цей концерт надав можливість учасникам розслабитися, насолодитися мистецтвом та надовго отримати позитивні емоції та незабутні враження від цього дня.
Висловлюємо щиру подяку настоятелю Крехівської обителі ієромонаху Володимиру Маланюку ЧСВВ за гостинність та щасливу можливість духовного збагачення. А також адміністратору парафії св. Параскеви с. Бунів отцю Івану Кобасяру та отцю Петру Майбі, голові комісії УГКЦ у справах освіти і виховання, за надану можливість насолодитися духовною наукою та релігійним обрядом у такому чарівному місці, як Крехівський монастир. Ваші слова та ваша мудрість покликали нас до внутрішнього пізнання та духовної згуртованості. Також висловлюємо подяку Ярославі Кобиці, голові ОТО профспілки працівників освіти і науки України Яворівської, Новояворівської ТГ та Володимиру Теразу за комфортабельний автобус, який забезпечив зручну поїздку до цього чудового місця.
Монастир та його чарівний осінній пейзаж створили особливу атмосферу для духовного відпочинку та праці. Літургія та молитви засвідчили, як місце може вплинути на духовний стан та змінити бачення світу.