Методичні рекомендації «Профілактика булінгу як соціального явища у шкільному середовище»

Методичні рекомендації «Профілактика булінгу як соціального явища у шкільному середовище».

 Оформіть в класі  інформаційний куточок для учнів

 Пропагування позитивних  взаємовідносин є головним способом запобігання булінгу і створення безпечної і приязної атмосфери у школі.

Закон передбачає штрафи за цькування в школі

Закон №8584 про відповідальність за булінг 

Президент Петро Порошенко підписав закон, яким вводяться штрафи за так званий булінг-цькування у школі. Відповідна інформація розміщена на офіційному сайті Верховної Ради.

Документом зокрема визначається саме поняття “булінг”- це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному та сексуальному насильстві проти неповнолітньої особи.

За скоєне правопорушення батькам винних, відповідно до ст. 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доведеться сплатити від 850 до 1700 грн (50-100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян), а якщо скоєне вдруге або ж групою осіб – штраф сягатиме до 3400 грн (100-200 неоподаткованих мінімумів), або ж від 40 до 60 годин виправних робіт.

Якщо правопорушення вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, їхніх батьків або опікунів каратимуть штрафом до 1700 грн або громадськими роботами на строк до 40 годин. Під санкції підпадають і керівників шкіл, які не повідомлятимуть про випадки булінгу до поліції. Соціологи кажуть, що до 40% українських підлітків потерпає від насильства у школах.

Ситуація в Україні

80% дітей в тій чи іншій формі стають учасниками боулінгу(жертви, булери,  сторонні спостерігачі

67 % дітей стикалися з випадками булінгу

24 % українських школярів  вважають себе жертвами булінгу.

8% дітей регулярно потерпають від насильства у навчальному закладі

СТОП-булінг