2 лютого 2019 року учні та учителі Завадівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відзначали Всесвітній день водно-болотних угідь.
Цю дату ми щорічно відзначаємо з метою привернення уваги населення до водно-болотних угідь, формування в підростаючого покоління уявлення про унікальні цінності ВБУ, розвиток дбайливого та відповідального ставлення до природи свого краю.
У цей день учитель географії Наталія Ціпивко провела для восьмикласників бібліотечний урок, на якому ознайомила присутніх з «Конвенцією про водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення, головним чином, як середовище існування водоплавних птахів», а також розповіла про об’єкти, які сюди належать, їх роль для людини, ознайомила із природо-заповідним фондом України. Школярі переглянули презентацію про флору і фауну водно-болотних угідь, їх значення.
Учитель біології Ольга Коваль та Наталія Ціпивко 8 лютого 2019 року організували для учнів 5 і 7 класів навчально-пізнавальну екскурсію до водно-болотних угідь села Завадова, зокрема, стариць річки Завадівки та водойми, що зветься в народі «Вовча лука». Учні подивилися на унікальне природне утворення та вели активну бесіду про це незвичайне місце. Метою екскурсії було натурне ознайомлення дітей з природною цінністю водних об’єктів села.
Ольга Василівна ознайомила учнів з флористичним і фауністичним різноманіттям водойми, зробивши наголос на унікальній болотній рослинності, серед якої найбільш поширений комиш. Школярі в свою чергу розповіли про водоплавних птахів, що тут зустрічаються.
Ольга Василівна також провела екологічну гру «Збережемо флору і фауну водно-болотних угідь». Учні 6 та 7 класів представили міні-проекти про мешканців водно-болотних угідь нашого краю, взяли активну участь у конкурсах, проявили свою кмітливість та знання про біорізноманіття водно-болотних угідь.
Дякуємо організаторам за проведену роботу.