- Загальні положення
- Бухгалтер належить до професійної групи «Професіонали».
- Призначення на посаду бухгалтера та звільнення з неї здійснюється наказом директора КУ ЯМР «ЦПРПП» з дотриманням вимог Кодексу законів про працю України.
- Бухгалтер підпорядковується безпосередньо директору.
- За відсутності бухгалтера його обов’язки виконує особа, призначена у встановленому порядку, яка набуває відповідних прав та несе відповідальність за належне виконання покладених на неї обов’язків.
- Тривалість робочого тижня – 40 годин, що становить 1 тарифну ставку.
- Завдання та обов’язки
Бухгалтер:
- Самостійно і в повному обсязі веде облік необоротних активів, запасів, коштів, розрахунків та інших активів, власного капіталу та зобов’язань, доходів та витрат за прийнятою формою бухгалтерського обліку з додержанням єдиних методологічних засад бухгалтерського обліку та з урахуванням особливостей діяльності КУ ЯМР «ЦПРПП» й технології оброблення даних.
- Забезпечує повне та достовірне відображення інформації, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах, на рахунках бухгалтерського обліку.
- За погодженням з директором подає в банківські установи документи для перерахування коштів згідно з визначеними податками й платежами, а також для розрахунків з іншими кредиторами відповідно до договірних зобов’язань.
- Проводить інвентаризацію активів і зобов’язань, оформлює матеріали, пов’язані з нестачею та відшкодуванням втрат під нестачі, крадіжки й псування активів установи.
- Готує дані для включення їх до фінансової звітності, здійснює складання окремих її форм, а також форм іншої періодичної звітності, яка грунтується на даних бухгалтерського обліку.
- Забезпечує підготовку оброблених документів, реєстрів і звітності для зберігання їх протягом установленого терміну.
- Бере участь у підготовці пропозицій щодо:
— внесення змін до обраної облікової політики, удосконалення внутрішньогосподарського (управлінського) обліку та правил документообігу;
— розроблення додаткової системи рахунків і регістрів аналітичного обліку, звітності й контролю господарських операцій;
— забезпечення збереження майна, раціонального та ефективного використання матеріальних, трудових та фінансових ресурсів, залучення кредитів та їх погашення, регулювання діяльності установи та інших питань, пов’язаних з інформацією про фінансове становище установи та результати її діяльності. - Постійно знайомиться та вивчає нові нормативно-методичні ти довідкові документи з питань організації та ведення бухгалтерського обліку та вносить пропозиції щодо їх впровадження.
- Веде книги реєстрації наказів з основної діяльності та кадрової.
- Виконує окремі службові доручення директора.
- Права
Бухгалтер має право:
- Ознайомлюватися з проєктами рішень директора установи, що стосуються його діяльності.
- Вносити на розгляд директора пропозиції з вдосконалення роботи, пов’язаної з обов’язками, що передбачені цією інструкцією.
- У межах своєї компетенції повідомляти директору про всі виявлені недоліки в діяльності установи та вносити пропозиції щодо їх усунення.
- Вимагати та отримувати особисто або за дорученням директора інформацію та документи, необхідні для виконання його посадових обов’язків.
- Вимагати від директора сприяння у виконанні своїх посадових обов’язків.
- Відповідальність
Бухгалтер несе відповідальність:
- За неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов’язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, — в межах, визначених чинним законодавством України про працю.
- За правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, — в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України.
- За завдання матеріальної шкоди — в межах, визначених чинним цивільним законодавством та законодавством про працю України.
- Бухгалтер повинен знати:
- Нормативні, методичні та інші керівні матеріали з організації та ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності.
- Облікову політику, систему регістрів обліку, правила документообігу й технологію оброблення облікової інформації.
- План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій.
- Систему і форми внутрішньогосподарського (управлінського) обліку, звітності й контролю.
- Основи трудового законодавства.
- Правила та норми охорони праці.
- Кваліфікаційні вимоги
- Провідний бухгалтер (з дипломом спеціаліста): повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією бухгалтера І категорії не менше 2 років.
- Бухгалтер І категорії (з дипломом спеціаліста): повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для магістра — без вимог до стажу роботи, спеціаліста — стаж роботи за професією бухгалтера II категорії не менше 2 років, бакалавра — не менше 3 років.
- Бухгалтер II категорії (з дипломом спеціаліста): повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) ти підвищення кваліфікації; для спеціаліста — без вимог до стажу роботи, стаж роботи за професією бухгалтера не менше 2 років.
- Бухгалтер (з дипломом спеціаліста): повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) без вимог до стажу роботи.
Загальні положення
Директорка Центру професійного
розвитку педагогічних працівників О.Фірчук
З посадовою інструкцією ознайомлена і згідна О. Турко