Всеукраїнська акція  школярів та учнівської молоді «Ліси для нащадків»

Відповідно до річного плану роботи Комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» та з метою активізації роботи з учнівською молоддю щодо формування у неї екологічної культури, залучення її до практичної природоохоронної роботи, підвищення ефективності навчально-дослідницької, експериментальної роботи вихованців та учнів на навчально-дослідних земельних ділянках і задоволення потреб у професійному самовизначенні та творчій самореалізації КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» у 2018 році продовжує проведення щорічної Всеукраїнської акції «День натураліста» та Всеукраїнської трудової акції «Ліси для нащадків» (умови акцій додаються).

Умови проведення акцій можна знайти на сайті ЛОЦЕНТУМ loсentum.lviv.ua

 

Матеріали про проведення акції «День натураліста» та

трудової акції «Ліси для нащадків»  необхідно подати

в електронному та друкованому варіанті згідно умов

до 27 вересня 2018 року

на адресу:  м. Львів, вул.Івана Франка, 133,   тел/факс 0322 76 46 07,

е-mail: lodenc@ukr.net.

 

Умови проведення обласного етапу Всеукраїнської акції
школярів та учнівської молоді «Ліси для нащадків»

 Загальні положення

    • Акція школярів та учнівської молоді «Ліси для нащадків» ( далі – Акція)

проводиться КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» щорічно з метою виховання господаря, здатного працювати в умовах ринкової економіки, формування творчої працелюбної особистості, економічної і екологічної культури учнів, привернення уваги органів влади, громадськості до проблем сільської школи.

1.2. Основні завдання акції є:

  • розвиток екологічної свідомості особистості;
  • оволодіння сучасними технологіями вирощування лісових культур, садибного матеріалу;
  • створення нових лісів, лісових смуг, лісопарків, скверів та інших об’єктів зеленого будівництва;
  • ознайомлення з сучасними формами господарської діяльності;
  • залучення до дослідницької діяльності з лісівництва;
  • об’єднання зусиль лісогосподарських підприємств, наукових і освітніх закладів з метою створення умов для допрофесійної підготовки учнів в галузі лісівництва;
  • закладання лісорозсадників, шкілок в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах, лісництвах, на присадибних ділянках.

 

1.3. Координаторами обласного етапу Акції є КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» та обласне управління лісового і мисливського господарста.

 

 

ІІ. Розділи акції

 

2.1.  «Насіння – сіянець – шкілка» – передбачає збір і висівання насіння лісових дерев і чагарників, закладання лісорозсадників та шкілок.

2.2. «Зелене живцювання» – включає в себе різноманітні способи вегетативного розмноження лісових культур сучасними районованими породами.

2.3. «Висаджуємо ліс» – основний розділ акції, в якому проводяться агротехнічні заходи по підготовці ґрунту та висаджування сіянців і саджанців.

2.4. «Ліси для нащадків» – підсумковий розділ, який включає облік насадженого і аналіз навчально-виховної діяльності учнівської молоді, зайнятої в даній акції.

IІІ. Учасники Акції

3.1. До участі в акції запрошуються учнівські лісництва закладів загальної середньої та позашкільної освіти, гуртки та ланки юних лісівників, клуби, родинні колективи.

ІV. Керівництво акцією

4.1. Керівництво акцією, підведення підсумків та визначення переможців здійснює оргкомітет, затверджений наказом директора КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», до складу якого входять викладачі Національного лісотехнічного університету України (за їх згодою) та працівники ЛОЦЕНТУМ.

 

У. Порядок проведення Акції

5.1. Всеукраїнська акція «Ліси для нащадків» проходить у три етапи:

  • Районний (міський) – січень-вересень
  • Обласний – вересень – жовтень
  • Всеукраїнський – жовтень

5.2. Районні (міські) оргкомітети щорічно до 27 вересня  подають на адресу обласного оргкомітету ( КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ», вул.. Івана Франка,133, м.Львів, 76026 ) такі матеріали:

– звіти про проведену роботу;

– матеріали дослідницької роботи;

– поширення кращого досвіду в засобах масової інформації.

 

УІ. Підведення підсумків та нагородження переможців Акції

6.1.Переможці та призери обласного етапу Акції нагороджуються дипломами  Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та обласного управління лісового і мисливського господарства.

6.2. Матеріали переможців та призерів Акції скеровуються для участі у Всеукраїнському етапі Акції.

6.3. Переможці та призери фінального етапу Акції нагороджуються грамотами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.